Blog - Divarese
       


“Mamma Mia”

Anneler Günü yaklaşırken hediye ya da özel bir kutlama arayışındaysanız birkaç filmden ilham almaya ne dersiniz? İşte sizin için seçtiğimiz biraz duygusal biraz da eğlenceli öneriler...

 

Mamma Mia

Sophie(Amanda Seyfried), nişanlısı ve annesi Donna(Meryl Streep) ile Yunanistan'da bir otelin işletmeciliğini yapar. Babasını hiç tanımamış olan Sophie, nişanlısı ile olan düğünü öncesinde annesinin günlüğünü bularak orada geçen 3 olası baba adayını düğüne çağırır. Olası babaları ise Amerikalı mimar, İngiliz bankacı ve İsveçli gezi yazarı ve denizci olan filmde senaryo müzikal yorumdakinden biraz daha farklı olsa da onun kadar keyifli. Müzikal versiyonuyla Broadway’da tüm zamanların en çok hasılat yapan gösterisi ünvanına sahip Mamma Mia herkesin izlemesi gereken klasiklerden.

  

Because I Sad So

Daphne(Diane Keaton), çevresindeki herşeye karışan, özellikle de kızını takıntı haline getirmiş bir kadındır. Bu durumdan çok sıkılan kızı Milly(Mandy Moore), bir gün annesinin kontrolü dışında bir adamla tanışır ve aşık olur. Bu aşkla birlikte de Daphne için zor günler başlar. Gerçek hayatta çok sık yaşanan bu hikayeyi keyifli bir filmde izlemek için “Because I Sad So”yu izlemenizi tavsiye ederiz.

                                 
 

Mermaids
Charlotte Flax(Winona Ryder), sıradışı annesi Rachel(Cher) ve kız kardeşi Kate(Christina Ricci) ile birlikte yaşayan 15 yaşındaki bir genç kızdır. Kendisine Mrs. Flax ismini veren annesi, işyerinde meydana gelen bir sorun nedeniyle taşınacaklarını söyler ve Eastport isimli küçük bir kasabaya yerleşirler. Charlotte, yahudi olmalarına rağmen katoliklere karşı büyük bir takıntısı olan ve katolik bir rahibe olmayı kafasına koyan ilginç bir çocukken, kız kardeşi Kate henüz bebekken yüzmeyi öğrenen, 9 yaşındaki bir yüzme şampiyonudur. Annesi Rachel ise sıradışı bir kişiliğe sahip özgür ruhlu bir kadındır. Üçünün sürdüğü hayat ise son derece eğlenceli ve trajik anlara sahne olur. Gülerken düşündürebilme özelliği olan bu filmi mutlaka izlemenizi öneririz.Georgia Rule
Ailedeki 3 kuşağın bir araya geldiği “Georgia Rule” filminde affetmedeki özgürlük ve anneliğin kırılamayan bağları anlatılıyor ve bu ailede, tavır kuşak atlamıyor. Asi bir genç kızın(Lindsay Lohan), annesi(Felicity Huffman) ve kurallara düşkün büyükannesiyle(Jane Fonda) aynı hayatı paylaşmasındaki zorluklarla başlayan hikaye giderek güçlenen ve hiç kopmayacak aile bağlarına dönüşüyor. Bu 3 kadının dünyasına eşlik etmeye ne dersiniz?

Stop! Or My Mom Will Shoot
Başarılı dedektif Joe Bornowski’nin(Sylvester Stallone) hayatı annesinin onu ziyarete gelmesiyle bir anda değişir. Annesi(Estelle Getty) oğlunun her işine karıştığı gibi şehirde ki tüm olaylarıda çözmeye kalkışır. Kısa süre içinde Joe'nin ortağı olan hatta polislik konusunda oğlunu gölgede bırakan bu çılgın anne, oğlunun aşk hayatına da müdahale etmeden duramaz. Genelde Rocky ve Rambo olarak karşımıza çıkan Sylvester Stallone’u bu komedi türünde izlediğinizde çok keyif alacaksınız.

Terms Of Endearment
Aurora(Shirley MacLaine) ve kızı Emma(Debra Winger) farklı hayatlar süren bir anne ve kızdır. Emma’nın evlenmesiyle birlikte Aurora ne kadar zor ve ne kadar sevgi dolu biri olabileceğini gösterir. Her birinin hayata devam etmek ve neşelenmek için buldukları farklı yolları seçerken geçen 30 yılı anlatan film, klasikler listesinde yer alan çok özel yapıtlardan. Oscar dahil birçok dalda ödül alan bu filmi arşivinize mutlaka eklemelisiniz.
 

 

Oturum Aç

E-Posta Adresiniz *

Şifreniz *

Şifremi unuttum