Blog - Divarese


Keşif Rotası: Caserta Sarayı
İtalya’nın görülmesi gereken en popüler yerlerini ve sahil bölgelerini gördüyseniz şimdi sıra Güney İtalya’nın Caserta şehrinde. Bu şehirde de görmeniz gereken en önemli yer Caserta Sarayı. 18. YY.’ın en büyük sarayı olarak Dünya Miras Listesi’nde yerini alan saray tam bir başyapıt.

 
 


 
Yapımına 1752 yılında başlanan ve bugün 1200 odaya sahip olan saray, barok tarzıyla ziyaret eden herkesi etkisi altına alıyor. Ayrıca Star Wars ve Mission Impossible gibi birçok film çekimine de ev sahipliği yapan Caserta Sarayı’nı görülecek yerler listenize mutlaka ekleyin.
  

Sarayın kapısından girdikten sonra tam “daha ne kadar görkemli olabilir” diye düşünecek oluyorsunuz ki sizi dışarda sonsuz bir bahçe karşılıyor. Sonrasında en büyük amacınız sarayı gezmekten çok bahçenin en uç noktasına ulaşma hayali oluyor ki bunun için farklı seçenekler de mevcut. Tabii bisiklet, fayton ve shuttle gibi araçlarla da gezebileceğiniz bahçenin keyfi en güzel yürüyerek çıkıyor.
 


 3 km gibi bir uzunluğa sahip bahçe boyunca size ortadan geçen bir havuz, bolca ağaç ve hepsi birbirinden özel heykeller eşlik ediyor. Bahçenin sonuna giden yol biraz yokuş yukarı olduğu için yürürken küçük molalara ihtiyaç duyabilirsiniz ancak sona vardığınızdaki şelale, çektiğiniz bu yorgunluğa kesinlikle değiyor.Kendine özgü bir atmosferi olan farklı rotalar keşfetmeyi seviyorsanız Caserta Sarayı’na yolunuzu düşürmeyi unutmayın. Bu görkemli saray ve bahçesinin kışın ayrı bir güzelliği olsa da özellikle bahar ve yaz aylarındaki tadı bir başka. Bayram tatili planınızı henüz yapmadıysanız biz güzel bir yer biliyoruz...

Oturum Aç

E-Posta Adresiniz *

Şifreniz *

Şifremi unuttum