Blog - Divarese
       


İtalyan Rivierası’nı keşfetme zamanı!

Tatil rotanız İtalya’yı gösterdiğinde Roma, Milano ya da Venedik yerine bambaşka bir tura çıkmaya ne dersiniz? İtalya’nın batısında yer alan ve 5 tane köyden oluşan “Cinque Terre” sizi doğal güzellikleri keşfetmeye çağırıyor.

 

Kelime anlamı “5 toprak”olan bu özel bölge MonterossoVernazza, CornigliaManarola ve Riomaggiore köylerinden oluşuyor. Aynı zamanda UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan Cinque Terre, sahilleri ve bu köyleri çevreleyen tepeleriyle oldukça popüler.

  

Bu bölgeyi özel yapan ve aynı zamanda  kendine özgü havasını korumasını sağlayan sert yamaçlar nedeniyle bölgenin büyük kısmına yürüme patikaları, tren ve botlarla ulaşılabiliyor. Bu keşif turuna başlamanın en kolay noktaları ise Cenova üzerinden Montresso köyüne ya da Pisa üzerinden Riomaggiore köyüne ulaşmak.

                                 
 

Tatil boyunca denize girme planları yapıyorsanız konaklama yerinizi denize kıyısı en rahat ve en büyük plajı olan Montresso köyünden yapmanızda fayda var. Ayrıca yürüyüş seviyorsanız tüm köylerden yürüyüş patikaları geçiyor, keyfini çıkarabilirsiniz.Büyüleyici manzaralar eşliğinde İtalya’ya özgü bir tatil planı yapmak istiyorsanız, sihirli kelime “Cinque Terre”.
 

Oturum Aç

E-Posta Adresiniz *

Şifreniz *

Şifremi unuttum