Blog - Divarese


Her Şey Bir Kağıtla Başladı...

1264 yılından bu yana dünyaca ünlü yayıncılar, yazarlar ve sanatçılar tarafından tercih edilen kağıt markası Fabriano, kağıdın icadı Çinlilere, Batı’ya getirilmesi ise Araplara atfedilse de, kağıt üretimindeki gelişmelerin başrol oyuncularından biri.
 

Kağıdın yaygınlaşmasında Rönesans dönemi sanatçılarının da payı oldukça fazla. Fabriano imalathanelerinde üretilen kağıtları kullanan sanatçılar arasında Raffaello’dan Michelangelo’ya birçok usta sanatçı yer alıyor.

 

İtalya şehirleri başta olmak üzere diğer ülkelerdeki birçok zanaat atölyesine de yayılan Fabriano, yıllar içerisinde ürün yelpazesini genişletiyor.

                                 
 

Kağıt ve defterlerin yanı sıra onların en iyi tamamlayıcısı kalemlere de özel bir alan yaratan Fabriano, ressam, mimar ya da sanatçıların vazgeçilmez markaları arasında yerini alıyor. Bununla da sınırlı kalmayan ünlü marka, deri tasarımları da bünyesine katarak gündelik hayata şık ve pratik öneriler sunuyor. Özellikle seyahatler için özel tasarlanan çantalar, kartlık ve cüzdanlar küçük şık tasarımlarıyla büyük kolaylıklar sağlamak adına kurtarıcı parça görevini üstleniyor.Türkiye’de sadece Divarese mağazalarında satışa sunulacak bu çok özel Fabriano tasarımları, sevdikleriniz için en güzel hediye önerilerinden olurken sizin hayatınıza da şıklık ve pratiklik katmaya geliyor. Çok özel deri cüzdanlardan kalemliklere, birbirinden renkli kalemlerden tasarımıyla dikkat çeken defterlere... Fabriano’nun rengarenk dünyasını keşfetmeye davetlisiniz.

Oturum Aç

E-Posta Adresiniz *

Şifreniz *

Şifremi unuttum